Könnyítésekről döntött a kormány az uniós támogatások esetében
Megemelt előleg, kitolt határidők, könnyebb elszámolás – ezek a főbb döntések.
Megemelt előleg, kitolt határidők, könnyebb elszámolás – ezek a főbb döntések.
A szigeteken állat formájú házak állnak majd, hogy mi lesz bennük, rejtély. Ahogy az is: miként lehetséges, hogy a városban, amely tízmilliárdokat költött az elmúlt négy évben különböző sport- és turisztikai fejlesztésekre nem jut néhány tíz millió forint tizenhét család tisztességes kártérítésére, akiknek a telkeit épp a fejlesztések miatt sajátították ki.
A településfejlesztési pályázatoknál mostantól bizonyítani kell, miért annyi pénzre van szükség.
Új beruházásra, egy húsfeldolgozó felépítésére kapott uniós támogatást Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester agrárcége, a Búzakalász 66 Kft.
A magyar felnőtt lakosság kétharmada nem beszél egyetlen idegen nyelvet sem – ez a kiábrándító valóság. A helyzet javítására 15 milliárd forintot biztosított az Európai Unió, ám a programra már csak az összeg harmada áll rendelkezésre. A többit multicégek kapnák tanműhelyek kialakítására, amiből nyelvtudás nem lesz.
A kormány két a kkv-t érintő pályázatot ígért be áprilisra, most meg is érkezett az egyik.
Gőzerővel hirdeti a kormány az uniós pénzekből finanszírozott Széchenyi 2020 programot. A fővárosi villamosok oldalán hangzatos mondatok szólítják meg a jövő bátor gazdálkodóit, vállalkozóit, és mi találtunk is néhányat, akikre mintha személy szerint illenének a magvas gondolatok. Ha a jó példát látják maguk előtt a magyarok, talán még inkább vállalkozókedvűek lesznek. A magunk részéről segítünk ebben.
Minden negyedik vállalkozás tervezi, hogy pályázik az uniós támogatások elosztását végző Széchenyi 2020 programba – derül ki egy kutatásból. A legtöbben technológiafejlesztésre, székhely- vagy telephelybővítésre, valamint kapacitásbővítésre fordítanák a pénzt. A kutatás szerint a pályázó cégek beruházásaik 81 százalékát uniós pénzből tervezik megvalósítani, e nélkül a fejlesztéseik 60 százaléka elmaradna.